Odzież piłkarska i elementy zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo gry

Odzież piłkarska i elementy zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo gry

Piłka nożna jest jest sportem kontaktowym, w którym o kontuzje nietrudno. Warto zatem się odpowienio przygotować i zabezpieczyć przed meczem i treningiem, aby ten piękny sport nie kojarzył się tylko z bólem i obrażeniami. Czytaj dalej, a dowiesz się jakie elementy odzieży piłkarskiej pomogą zmniejszyć ryzyko kontuzji!

Ochraniacze na golenie to podstawa!

Wybór odpowiednich nagolenników może mieć kluczowe znaczenie w ochronie przed kontuzjami, jednocześnie zapewniając maksimum wydajności zawodnika na boisku. Żeby jednak nagolenniki spełniały swoje przeznaczenie, ich rozmiar musi być odpowiednio dobrany. Za małe ochraniacze nie zakryją całej goleni, przez co nie zabezpieczą dobrze nogi. Za duże natomiast spowodują spory dyskomfort bo będą się przesuwać przy każdym ruchu.

Najlepszym sposobem na określenie odpowiedniego rozmiaru jest zmierzenie długości goleni od kostki do kolana i dopasowanie wymiaru do tabeli rozmiarów producenta. Oczywiście odpowiednio dobrany nagolennik powinien być również dopasowany do kształtu nogi i jej obwodu – ważne jest, żeby dobrze przylegał, ale nie uciskał.

Pamiętaj również, że nagolenniki mogą być wykonane z różnych tworzyw, a każde z nich ma inne właściwości. Na przykład nagolenniki z plastiku są dosyć tanie, ale nie zapewniają tak dobrej ochrony jak te wykonane z włókna węglowego, które są bardziej wytrzymałe, ale i odpowiednio droższe.

Wzmocnione skarpety piłkarskie

Pewnie nie spodziewałeś się, że wymieniając odzież dla piłkarzy, która może mieć wpływ na bezpieczeństwo czy komfort gry, wspomnimy coś tak przyziemnego (dosłownie) jak skarpety… a jednak! Mowa tutaj oczywiście nie o zwykłych skarpetach z sieciówki, ale o profesjonalnych skarpetach piłkarskich, takich jak np. te dostępne w https://zina.pl/odziez.

Profesjonalne skarpety stworzone z myślą o piłkarzach są przede wszystkim bardziej wytrzymałe dzięki zastosowanym wzmocnieniom w miejscach bardziej narażonych na ścieranie. Skarpety takie posiadają również dodatkową amortyzację, która zwiększa komfort nawet podczas wielogodzinnych treningów. Kolejną ważną ich cechą jest również wsparcie łuku stopy, które pozytywnie wpływa na jej stabilność.

Doskonałym uzupełnieniem stroju będą getry bez stopy. Dzięki ich zastosowaniu nie będziesz musiał rezygnować ani ze zwiększających komfort skarpet, ani z pełniących funkcje ochronne nagolenników.

Bielizna termoaktywna, a komfort i bezpieczeństwo

Kompletując ubrania piłkarskie często pomija się odpowiednią bieliznę, a to spory błąd. Odzież piłkarska, to nie tylko koszulka, szorty, getry i korki. Odpowiednio dobrana i dopasowana bielizna termoaktywna może mieć spory wpływ na efektywność Twoich treningów i to nie tylko w mroźne dni. Zdziwiony?

Wiele osób myli pojęcia „termiczna” i „termoaktywna”. Tymczasem, o ile zadaniem bielizny termicznej jest faktycznie zapewnienie ciepła podczas mrozów, tak odzież termoaktywna ma zadbać o utrzymanie właściwej temperatury ciała. Oznacza to, że chroni ona organizm użytkownika przed wychłodzeniem, ale także przed przegrzaniem. Pewnie właśnie dlatego jest elementem odzieży po który najchętniej sięgają zarówno zawodowi sportowcy, jak i osoby, które po prostu lubią aktywnie spędzać czas!

Previous Zwierzę w wielkim mieście - weterynarz i opieka weterynaryjna w Warszawie
Next Kiedy produkcja elektroniki na zamówienie jest kompleksowa?

Może to Ci się spodoba

Dziewczęta z „Dwunastki” bezkonkurencyjne

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim okazały się bezkonkurencyjne podczas Mistrzostw Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu Tomaszowskiego w Pływaniu Drużynowym, które 26

Kręglarze Pilicy z medalami Mistrzostw Polski Juniorów

Podczas Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie w konkurencji indywidualnej, par oraz drużynowej juniorzy Pilicy okazali się kolejny raz najlepsi w kraju. KS Pilica był reprezentowany jedynie przez troje zawodników: Julię

Lechia rozbiła rezerwy ŁKS

Pewne zwycięstwo 3:0 (1:0) odnieśli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki nad rezerwami ŁKS Łódź w spotkaniu 4. kolejki I grupy III ligi. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka zagrali pewnie w defensywie i

Arena Cup II Turniej mini-siatkówki 2022

Przed nami niezwykle emocjonujące wydarzenie siatkarskie dla najmłodszych. Już 12 czerwca na boiskach Areny Lodowej młodzi zawodnicy siatkarscy z całej Polski rozpoczną zmagania sportowe w czasie Turnieju mini-siatkówki w kategorii

Brąz kręglarek na Mistrzostwach Świata

Bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki młodsze z KS Pilica w debiucie na Mistrzostwach Świata w Słowenii. Szczęśliwe dla nas okazały się tandemy, gdzie Aleksandra Skoneczna z KS Pilica z Aleksandrą

Przy Szkole Podstawowej nr 8 powstanie boisko wielofunkcyjne i bieżnia

Miasto sfinansuje budowę obiektu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach inwestycji powstanie również rzutnia do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź