Liposukcja bez skalpela? Sprawdź, jak szybko i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej!

Liposukcja bez skalpela? Sprawdź, jak szybko i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej!

Ciało jest naszą integralną częścią. Jeśli więc nie do końca je akceptujemy, może to silnie wpływać na samopoczucie – obniżać samoocenę, wywoływać kompleksy, niechęć do siebie. Na pewno warto popracować na takimi odczuciami od strony psychologicznej, lecz jednocześnie można wspomóc się także możliwościami medycyny estetycznej. O liposukcji strzykawkowej – szybkim i trwałym sposobie na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej – opowiadają eksperci z łódzkiej Kliniki Novoderm!

Liposukcja na miarę XXI wieku

Liposukcja od wielu lat nie jest już operacją z zastosowaniem skalpela, wiążącą się z dużym ryzykiem blizn, ewentualnych powikłań czy długim okresem rekonwalescencji. Współczesna medycyna estetyczna bazuje na metodach, które są znacznie mniej inwazyjne, a tym samym bezpieczniejsze, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości i skuteczności. Takim jest m.in. wspomniana liposukcja strzykawkowa, która pozwala trwale usunąć tkankę tłuszczową z takich obszarów ciała, jak:

  • podbródek – redukując tzw. podwójny podbródek,
  • talia – niwelując boczki,
  • biodra,
  • pośladki,
  • uda,
  • kolana,
  • ramiona,
  • brzuch,
  • a nawet wzgórek łonowy.

Co ważne, zabieg trwa około 2-4 godziny, co zależy od konkretnego miejsca zabiegowego i zaawansowania problemu, lecz po tym czasie osiąga się trwałe efekty i tym samym zgrabną, proporcjonalną sylwetkę.

Liposukcja strzykawkowa – co warto o niej wiedzieć?

Osiągnięcie wymodelowanego ciała stało się o wiele prostsze niż było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Tym bardziej, że liposukcja strzykawkowa jest bezpieczną metodą, a w czasie zabiegu nie odczuwa się bolesności (w trosce o komfort pacjentów i pacjentek, w miejsce zabiegowe podawany jest środek znieczulający).

Po zabiegu nie ma też szczególnie wydłużonego okresu rekonwalescencji – może pojawić się obrzęk i tkliwość miejsca poddawanego terapii, a gojenie się okolic wkłucia kaniuli zazwyczaj trwa 7 dni, ale jest to niczym w porównaniu do dochodzenia do siebie po klasycznych zabiegach chirurgicznych!

Jak przebiega liposukcja strzykawkowa?

Pierwszym krokiem jest wnikliwa konsultacja wstępna. W łódzkiej Klinice Novoderm, której specjaliści mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu liposukcji, jest to etap obowiązkowy. Omawiane są wtedy oczekiwane efekty i cała procedura zabiegowa. Jest to też czas na zadanie lekarzowi wszystkich nurtujących pytań – bo świadome podejście do terapii znacznie zwiększa komfort!

Sam zabieg rozpoczyna się od przygotowania pacjenta lub pacjentki oraz podania znieczulenia. Następnie lekarz medycyny estetycznej, za pomocą specjalnej kaniuli, precyzyjnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Są to działania na tyle delikatne, że pobrany materiał spokojnie można wykorzystać do innych zabiegów – tzn. do modelowania ciała w tych obszarach, w których tkanki tłuszczowej może brakować, np. pośladków.  

Od razu po zabiegu można wrócić do domu, pamiętając o spełnianiu wskazówek podanych przez specjalistę – spokojnie, nie są one uciążliwe! Wystarczy noszenie uciskowego opatrunku lub odzieży przez dwa tygodnie od zabiegu, a także rezygnacja z ćwiczeń czy narażania się na wahania temperatury w tym okresie.

Liposukcja – jak dbać o swoje ciało po zabiegu?

Dużym plusem liposukcji strzykawkowej jest to, że zazwyczaj wystarczy tylko jedna sesja, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Co najważniejsze – są one trwałe! Nie zmienia to jednak faktu, że konieczna jest troska o siebie, by przez jak najdłuższy czas utrzymać je na jak najwyższym poziomie. Co to dokładnie oznacza?

Podstawą zachowania zgrabnej, wymodelowanej sylwetki są: zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, wypijanie odpowiedniej ilości wody (dorosłe osoby powinny dziennie wypijać około 2-2,7 l płynów), wysypianie się (wskazane jest 7-9 h ciągłego snu w ciągu doby), a także redukcja stresu. Owszem, we współczesnym świecie nie jest łatwo sprostać tego typu założeniem, ale warto – dla wyglądu i zdrowia!

Chcesz wiedzieć więcej o liposukcji strzykawkowej? A może już podjąłeś/podjęłaś decyzję o zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Novoderm z Łodzi – odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania: https://novoderm.pl/kontakt/.

Previous Policjanci podsumowali działania „Prędkość”
Next Policja wodna gotowa do sezonu

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Dzień Patrona w „Dwunastce”

W Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim 18 maja obchodzono Dzień Patrona. Tradycyjne świętowanie rocznicy urodzin Papieża jest

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź