Liposukcja bez skalpela? Sprawdź, jak szybko i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej!

Liposukcja bez skalpela? Sprawdź, jak szybko i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej!

Ciało jest naszą integralną częścią. Jeśli więc nie do końca je akceptujemy, może to silnie wpływać na samopoczucie – obniżać samoocenę, wywoływać kompleksy, niechęć do siebie. Na pewno warto popracować na takimi odczuciami od strony psychologicznej, lecz jednocześnie można wspomóc się także możliwościami medycyny estetycznej. O liposukcji strzykawkowej – szybkim i trwałym sposobie na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej – opowiadają eksperci z łódzkiej Kliniki Novoderm!

Liposukcja na miarę XXI wieku

Liposukcja od wielu lat nie jest już operacją z zastosowaniem skalpela, wiążącą się z dużym ryzykiem blizn, ewentualnych powikłań czy długim okresem rekonwalescencji. Współczesna medycyna estetyczna bazuje na metodach, które są znacznie mniej inwazyjne, a tym samym bezpieczniejsze, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości i skuteczności. Takim jest m.in. wspomniana liposukcja strzykawkowa, która pozwala trwale usunąć tkankę tłuszczową z takich obszarów ciała, jak:

  • podbródek – redukując tzw. podwójny podbródek,
  • talia – niwelując boczki,
  • biodra,
  • pośladki,
  • uda,
  • kolana,
  • ramiona,
  • brzuch,
  • a nawet wzgórek łonowy.

Co ważne, zabieg trwa około 2-4 godziny, co zależy od konkretnego miejsca zabiegowego i zaawansowania problemu, lecz po tym czasie osiąga się trwałe efekty i tym samym zgrabną, proporcjonalną sylwetkę.

Liposukcja strzykawkowa – co warto o niej wiedzieć?

Osiągnięcie wymodelowanego ciała stało się o wiele prostsze niż było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Tym bardziej, że liposukcja strzykawkowa jest bezpieczną metodą, a w czasie zabiegu nie odczuwa się bolesności (w trosce o komfort pacjentów i pacjentek, w miejsce zabiegowe podawany jest środek znieczulający).

Po zabiegu nie ma też szczególnie wydłużonego okresu rekonwalescencji – może pojawić się obrzęk i tkliwość miejsca poddawanego terapii, a gojenie się okolic wkłucia kaniuli zazwyczaj trwa 7 dni, ale jest to niczym w porównaniu do dochodzenia do siebie po klasycznych zabiegach chirurgicznych!

Jak przebiega liposukcja strzykawkowa?

Pierwszym krokiem jest wnikliwa konsultacja wstępna. W łódzkiej Klinice Novoderm, której specjaliści mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu liposukcji, jest to etap obowiązkowy. Omawiane są wtedy oczekiwane efekty i cała procedura zabiegowa. Jest to też czas na zadanie lekarzowi wszystkich nurtujących pytań – bo świadome podejście do terapii znacznie zwiększa komfort!

Sam zabieg rozpoczyna się od przygotowania pacjenta lub pacjentki oraz podania znieczulenia. Następnie lekarz medycyny estetycznej, za pomocą specjalnej kaniuli, precyzyjnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Są to działania na tyle delikatne, że pobrany materiał spokojnie można wykorzystać do innych zabiegów – tzn. do modelowania ciała w tych obszarach, w których tkanki tłuszczowej może brakować, np. pośladków.  

Od razu po zabiegu można wrócić do domu, pamiętając o spełnianiu wskazówek podanych przez specjalistę – spokojnie, nie są one uciążliwe! Wystarczy noszenie uciskowego opatrunku lub odzieży przez dwa tygodnie od zabiegu, a także rezygnacja z ćwiczeń czy narażania się na wahania temperatury w tym okresie.

Liposukcja – jak dbać o swoje ciało po zabiegu?

Dużym plusem liposukcji strzykawkowej jest to, że zazwyczaj wystarczy tylko jedna sesja, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Co najważniejsze – są one trwałe! Nie zmienia to jednak faktu, że konieczna jest troska o siebie, by przez jak najdłuższy czas utrzymać je na jak najwyższym poziomie. Co to dokładnie oznacza?

Podstawą zachowania zgrabnej, wymodelowanej sylwetki są: zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, wypijanie odpowiedniej ilości wody (dorosłe osoby powinny dziennie wypijać około 2-2,7 l płynów), wysypianie się (wskazane jest 7-9 h ciągłego snu w ciągu doby), a także redukcja stresu. Owszem, we współczesnym świecie nie jest łatwo sprostać tego typu założeniem, ale warto – dla wyglądu i zdrowia!

Chcesz wiedzieć więcej o liposukcji strzykawkowej? A może już podjąłeś/podjęłaś decyzję o zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Novoderm z Łodzi – odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania: https://novoderm.pl/kontakt/.

Previous Trwają prace na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Trwają prace na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8

Koszt inwestycji to 1 933 614,24 zł, aktualnie na terenie budowy wykonano już część robót rozbiórkowych (infrastruktura dotychczasowego, starego boiska) oraz prac związanych z kanalizacją deszczową i drenażem płyty boiska.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź